Günümüzde birçok kişi bayilik alarak, ek kazanç sağlama arayışında bulunuyor. Gerçekten ek kazanç sağlayacak bir çok bayilik var, hem de çok yüksek kar marjı olanlar var. Bu makalemizde sizlere McDonald’s bayiliği nasıl alınır? McDonald’s bayiliği ile ilgili bütün merak ettiklerinizi açıklayacağız.

1954 yılında kurulan McDonald’s markası 2017 Brand Z raporuna göre dünyanın en değerli sekizinci markası seçilmiştir. Sizce de harika bir bayilik fikri değil mi? Dünyanın her tarafında toplamda 34 binden fazla restoranı bulunan McDonald’s günde dünya geneli 58 milyon müşteriye hizmet vermekte olup ülkemizde 260 restoranı ile birlikte 6000 kişiye istihdam sağlamakla kalmayıp 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. Dilerseniz şimdi McDonald’s ile ilgili enteresan bilgileri sizlerle paylaşalım.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

McDonald’s İle İlgili Enteresan Bilgiler

  1. Günümüzde en çok nüfusa sahip olan devletlerden birisi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde önünüze gelecek her 100 vatandaştan en az 8 tanesi McDonald’s‘ta daha önceden çalışmış ya da çalışmaktadır.
  2. McDonald’s ile ilgili enteresan bilgilerden bir diğeri de meşhur Sezar salatasında hamburgerden daha fazla yağ bulunmaktadır.
  3. McDonald’s firması bir yılda en az 580 restoran açmaktadır bu nedenle de aynı zamanda dünyanın en büyük oyuncak dağıtıcısı konumundadır.
  4. McDonald’s firması hakkındaki bir diğer enteresan bilgi de her saniyede 67 hamburger satıyor olmasıdır.
  5. McDonald’s firması ilk olarak hamburger satarak piyasaya girmemiştir, ilk menüsünde hot dog yer almaktadır.

Daha fazla proje fikirleri için ”Bayilik (Franchise)” kategorimize göz atabilirsiniz.

McDonald’s Bayilik Ücreti

Her yıl en az 580 restoran açan bu firmanın bayisini almayı kim istemez ki, değil mi? Peki McDonald’s bayilik ücreti ne kadardır? McDonald’s her geçen sene değerine değer katan ender ve dünyanın en büyük firmalarından birisidir. McDonald’s bayilik ücreti de buna oranla oldukça yüksek durumdadır. İşletmeci adayı olan kişiler sözleşmelerini 10 yıl yapmakta olup 30.000 dolar ve KDV olarak başlangıç ücretini ödemektedir. Bayilik yatırım maliyeti ise restoranın tipine ve büyüklüğüne göre ayarlanmaktadır. Ortalama fiyatlar verirsek eğer 250.000 dolar ile 400.000 dolar artı KDV şeklindedir. Ayrıca bayiliği alan şahıs lisansını satın aldığı süreç boyunca aylık olarak elde ettikleri net satışlar üzerinden reklam katkı payı ve belirli bir yüzde de geliştirme ile isim hakkı ücreti ödemelidir.

McDonald’s Aylık Kazanç Ne Kadardır?

McDonald’s bayiliği alma fikri aklınıza geldikten sonra hemen almadan önce aylık kazanç ne kadardır onu da öğrenmenizi tavsiye etmekteyiz. McDonald’s aylık kazanç 1 milyon TL ciro yapan bir işletme için karını söylersek 650.000 Türk Lirasıdır. Bildiğiniz üzere restoran kazancından elde ettiği gelir ile reklam ve ürün bedeli de ödemelidir. McDonald’s bayisi aylık olarak büyüklüğü ve yerine göre en az 50.000 Türk Lirası kazanmakta olup bu miktar 300.000 Türk Lirası‘na kadar çıkabiliyor.

Burger King Bayilik Şartlarını Öğrenmek ve Detayları İçin ‘‘Burger King Bayiliği Nasıl Alınır?” Yazımıza Göz Atın.

McDonald’s Günlük Cirosu Nedir?

Bu konuyla ilgili tam bir bilgi bulunmamakla birlikte bir çalışan tarafından yapılan açıklamaya göre bir verilere eriştik. McDonald’s çalışanı olan arkadaşın dediğine göre normal zamanlarda günlük cirosu 5 bin TL, hafta sonları 15-20 bin TL, bayram zamanları ise 30 bin TL ciro sağlanabilmektedir. Tabi bu bayinin konumuna göre değişebilecek rakamlar.

McDonalds Franchise Bedeli 2021

McDonald’s firması ile ilgili olarak birçok kişi konuyu okuduktan sonra aklında az çok fikir belirtmiştir. Şimdi ise en önemli detaya gelmiş bulunmaktayız. McDonald’s firmasının 2021 yılı franchise bedeli 250 bin dolar ile 500 bin dolar + KDV şeklindedir. Ayrıca sözleşme süresi yani lisans en az 10 yıl alınacak olup başlangıç olarak 300 bin TL + KDV ödenmektedir.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

One Reply to “McDonald’s Bayiliği Nasıl Alınır?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir