Evde yapılacak işler neler? Hangi işler evde yapılmaya uygun? Evden çalışarak kazanmak mümkün mü? Birçoğumuz evde yapılabilecek işler nelerdir, nasıl ek ve yan gelir elde edilebilir ve nasıl kolay para kazanılabilir? Bunları merak etmekteyiz. Günümüzde birçok kişi evde işler yaparak para kazanmaktadır. Her ne kadar kolay gibi gözükse de elbette her iş gibi bununda zorlukları vardır. Kimileri yeteneklerinin kullanarak kimileri ise zihinlerini çalıştırarak  evden para kazanmayı kendine mümkün kılabilir. Peki evde yapılabilecek işler nelerdir?

Evde Yapılabilecek İşler Nelerdir?

 Aslında birçok işi evden yaparak para kazanmamız mümkündür. Her iş gibi ne kadar evden yaptığımız işler dahi olsa da elbette ki kendince zorlukları vardır. Sektörümüze ve bilgi birikimimize göre evden işler yapabiliriz. El işi örmeyi bilen birisi de, tasarım ve grafik yapmayı yazan birisi de, etkili ve donanımlı  cümleler kuran birisi de evden işler yapabilir. Günümüzde iste youtuberlık ve içerik paylaşımı yapma çok yaygındır.

Evde Yapılabilecek İşler Listesi Nelerdir?

  Özellikle Covid-19 kapsamında evlere tıkılıp kalmış bulunmaktayız. Bu günlerde en çok merak edilen konulardan birisi de evde hangi işleri yaparak gelir elde edeceğimizdir. Dilerseniz sizler için aşağıda listelediğimiz evde yapılabilecek işler nelerdir inceleyebilirsiniz.

 • Oda kiralama – Evinizde yer alan boş odalarınızı kiralayarak da oturduğunuz yerden ve tam olarak evinizden iş yapabilirsiniz.
 • Youtuberlık– Evinizden içerikler üreterek belirli kitlelere hitap edebilir ve bu içeriklerinizden paralar kazanabilirsiniz.
 • Sanal öğretmenlik– Yine günümüzde çok yaygın olan bu iş ile online eğitimler satabilir ve gelirler elde edebilirsiniz.
 • Anket doldurmak– Evinizde oturduğunuz yerden firmaların anketlerini doldurabilir ve anket başına güzel kazançlar kazanabilirsiniz.
 • Makale yazmak– Sadece bir laptop ile birlikte evinizde makaleler yazabilir ve yazığınız her kelime için ücretler alabilirsiniz.
 • Çevirmenlik– Evinizde sizlere verilen sesleri ve metinleri, şarkı ve dizileri filmleri farklı dillere çevirerek güzel gelirler sağlayabilirsiniz.
 • Sosyal Medya siteleri– Oturduğunuz yerden sadece birkaç tık ile birlikte sayfalar kurabilir ve para kazanabilirsiniz.
 • Tasarım yapma– İşinizi aldığınız sektöre tasarımlar üreterek evinizden kolayca paralar kazanabilirsiniz.
 • El işi yapma– Yeteneğiniz ve eğitimleriniz ile birlikte oturduğunuz yerden, evinizden el işleri yapıp bunları satarak gelir elde edebilirsiniz.

Daha fazla firma ve proje ve içerik için Ev İşleri’‘ kategorimizi inceleyebilirsiniz.

2021’de Evde Yapılabilecek İşler Hangileridir?

 2021 yılında evden birçok işi yaparak para kazanmanız mümkündür. Dilerseniz bir Blog açarak, dilerseniz de dropshoping yaparak paralar kazanabilirsiniz. Biraz daha genişletecek olursak eğer; Patreon, Bionluk, Fiver gibi sitelerde freelancerlık yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz el işi eşyalarınızın online şekilde satışını yapabilirsiniz. EBAY ve Amazon gibi siteler üzerinden ürünlerinizi satabilirsiniz. Podcastler yapabilir, içerik üreterek youtuber olabilirsiniz. Uygulamalar, oyunlar ve web sayfaları geliştirebilir, grafik tasarımcılığı, makale yazarlığı ve tercümanlık gibi işleri yapabilirsiniz.

Evde İş Yapmak İstiyorum

Evde işler yapmanız için belirli bir çevreniz yada belirli bir topluma hitap etmeniz gerekmektedir. Eğer ki nu konuda  yetersizseniz eğer freelancer sitelerini tercih ederek bir kesime hitap edebilir ve işlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca bazı iş ilanları sitelerine bakarak da evinizde işler yapabilirsiniz.

Evde İş Yaparak Para Kazanılabilir mi?

Evde iş yaparak kesinlikle güzel miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Henüz  basit bir iş yaparak düşük gelir sağlasanız da bir içerik üreticisi olarak kitlenizi büyütürseniz gayet güzel paralarda kazanabilirsiniz. Ancak freelancer siteleri üzerinden işler yaparak para kazanacaksanız eğer sitenin güvenliğine ve işleri yapacağınız kişiyle olan konuşmanızda güvenliğiniz için kişisel bilgilerini kesinlikle paylaşmamanız gerekmektedir.

Kendi işinizi kurmaya bayilik alarak başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ”Bayilik Nedir? Nasıl Alınır?” yazımıza göz atın.

Evde İş Yapmak Yasal Mı?

Evet kesinlikle evden iş yapma yasaldır. Fakat bazı işlerde vergi ödemeniz gerekmektedir. Vergiyi ödemediğiniz halde hakkınızda yasal işlemler yapılabilmektedir buna dikkat etmeliyiz. Kimi platformlar YouTube gibi sizin vergilerinizi direkt olarak kendisi ödese de kendi vergilerinizi kontrol etmenizde fayda vardır.

Evden Para Kazanma Yolları

Evden para kazanma yolları denilince ilk olarak aklımıza freelance işler gelmektedir. Bunun yanı sıra kesinlikle internet üzerinden para kazanma fikirleri de akıllarda canlanmaktadır. Evinizde para kazanmak için freelance sitelerini tercih edebilirsiniz. Fakat bu sitelerde profilinizin etkili ve ilgi çekici olması gerektiğiniz lütfen unutmayınız.

 • Blogculuk
 • Web sitesi tasarımı
 • Makale yazımı
 • Editörlük
 • Çevirmenlik
 • Programcılık
 • Müşteri hizmetleri desteği vermek
 • Online eğitim ve dersler  vermek
 • Grafik tasarımcılığı
 • Freelancerlık
 • El işi yapımı
 • Dropshoping
 • E-Ticaret

Gibi işleri yapmayı evden para kazanma yolları arasında gösterebiliriz.

Freelance işler ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için ”Freelance İşler Nedir? Nasıl Yapılır?” yazımıza göz atın.

Evden Nasıl Para Kazanılır?

Evden para nasıl kazanılır? Tüm herkesin evinde  oturduğu yerden para kazanması mümkündür. Her ne kadar kolay gözükse de aslında belirli zorlukları vardır. Fakat işinize kendinizi vermeniz ve odaklanmanız halinde kesinlikle basit bir şekilde üstesinden geleceksiniz. Evden para kazanmak için öncelikle bir iş kolu seçmeniz gerekmektedir. Bunlar web sitesi, blog sitesi açmak, kendi uygulamanızı yapmak gibi patronu olacağınız işlerin yanı sıra makale yazmak, editörlük yapmak, tasarım yapmak gibi farklı şahıslara verebileceğiniz hizmetler olabilir.

Evde İş Yapma İçin Fikir

 Öncelikle evden işinizi yaparak gelir elde etmeniz için bir sektöre odaklanmanız ve o konuyla ilgili tam bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu  yapmış olduğunuz işi dilerseniz kendiniz için dilerseniz başkaları için yapabilirsiniz. Genellikle ilk önce başkalarına çalışarak işe tam hakim olduktan sonra artık o sektöre kendinizin atıldığı ve direkt kendi işinizin patronu olduğunuzu göreceksiniz.

Daha fazla proje fikirleri için ”En İyi İş Fikirleri Neler?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Evde Üretim Yapılabilecek İşler

Bir girişimciyseniz ve ne yapmanız konusunda pek bir fikriniz yoksa eğer sizler için aşağıdaki hazırlamış olduğumuz listeden kendinize bir iş kolu seçebilirsiniz.

 • Çocuk oyuncakları üretimi
 • Kağıt ve defter üretimi
 • Sabun ve mum üretimi
 • El işi üretimleri
 • Cep telefonu aksesuarları üretimi
 • Duvar saati üretimi
 • Takı üretimi

Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek İşler

Özellikle ev hanımı kadınların evden neler yapabileceği nasıl gelir sağlayacağı merak edilmektedir. Genellikle bayanlar el yetenekleri ile el işi yaparak para kazansa da aslında tüm freelance ve ek gelir işlerini yaparak para kazanabilirler. Diledikleri gibi web sayfaları açarak, içerik üreterek, tasarımlar yaparak, makaleler yazarak, asistanlık ve reklam yönetimi yaparak ve sabun vb. şeylerin üretimini gerçekleştirerek kadınlar evden işlerini yapabilirler.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

2 Replies to “Evde Yapılabilecek İşler Neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir