Burger King bayiliği nasıl alınır, neler yapmalıyız? Büyük bir fast food zinciri olan Burger King, 75 ülkede 13000’den fazla şubesi ile birlikte dünyanın en büyük fast food markalarındandır. Burger King bayiliği almak için öncelikle 500.000 dolar gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Ayrıca bu ücretin ardından Burger King tarafından bayilik eğitimi verilmektedir. Ayrıca sizlerden bu eğitimlerin ardından genel işletme bilgisi ve fast food hizmet deneyimi istenmektedir. Bayiliği alabilmeniz için diğer bütün firmalar gibi bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bunun hemen ardından sizlere geri dönüş sağlanıp daha detayları bilgilendirme muhakkak yapılacaktır.

Burger King Nasıl Kuruldu?

 Jacksonville, Florida’da 1953 yılında Keith Kramer isimli adam eşinin amcası Matthew Burns ile birlikte McDonald’s restoranından yola çıkarak bir restoran açmaya karar vermişlerdir. Restoran açıldıktan sonraki geçen zamanda üniversite öğrencisi olan iki genç arkadaş bu markaya merak salar ve Franchise satın alırlar. Bu alınan Franchise Miami’de olması ile çok fazla dikkat çekmiş ve kısa sürede tutulmuştur. 1963 yılına gelindiği vakitte Porto Riko’da ilk yurt dışı şubesi açılan firma 1967 yılında ise Pillsbury şirketine 18 milyon dolara satılmıştır. Bu kadar büyük bir meblağ ile satın alınan bu marka gün geçtikçe daha da büyümüş ve günümüzde dünyanın en büyük fast food zincirlerinden birisi haline gelmiştir.

McDonald’s Bayiliği İle İlgili Şartlar ve Bilgiye Ulaşmak İçin ”McDonald’s Bayiliği Nasıl Alınır?” Yazımıza Göz Atabilirsiniz!

Burger King Bayilik fiyatı nedir? Burger King Franchising Bedeli 2021

 Dünyada önde gelen restoran zincirlerinden olan Burger King elbette ki tüm herkesin hayallerini süslemektedir. Hemen hemen  bütün ülkelerde ve bu ülkelerin bütün şehirlerinde yer alan firma sizlerin de eminiz ki hayallerini süslemektedir. Her gün binlerce TL ciro kazanan bu şirket için bayilik fiyatı 500.000 dolardır. Ayrıca sermayenizde 500.000 doların yanı sıra belirli eğitimler almanız gerekmektedir. Tüm bu eğitimleri başarıyla tamamladıktan sonra Burger King bünyesine katılabilir ve sizlerde paralar kazanabilirsiniz.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

Burger King Franchising Şartları Neler?

 Öncelikle Burger King için, yatırım bedeli olarak 500.000 Dolar + KDV şartını karşılamanız gerekmektedir. Türkiye’de TAB gıda tarafından verilen bu franchising işletmeciliği süresi 20 yıl sürmektedir. Tüm bu bedeli ödedikten sonra lisans alınır ve her ay ciro üzerinden %13 royalty alınmakta. Ayrıca yer seçimi de şartlar arasında yer almaktadır. Restoranın açılacağı yer Tab Gıda tarafından yetkililerce onay alır ve kiralanır. Bunun yanı sıra kiralanacak yer giriş katında olmalıdır. Giriş için en az 120 metrekare alan toplam kapalı alan ise en az 300 metrekare olmalıdır. Ön cephe 6.5 metre genişliğinde tavan yüksekliği ise en az 2.90 metre olmalıdır. Ayrıca Food Courtlarda yer alan restoranlar için depolar dahil 100 metrekare alan yeterlidir.

Burger King Bayilik Kazançlı Mı?

 Burger King bayiliğini alırken elbette ki kalabalık ortamlar tercih etmeniz gerekmektedir. Net bir Burger King bayilik kazancı söylenemezken güzel, işlek bir ortamda bayinizi açarsanız minimum 50 bin TL kazanabilirsiniz. 20 yıl üzerinden 500.000 dolar vereceğinizi varsayarsanız eğer buna göre hesaplamayı yapabilir ve talebinizi yapabilirsiniz.  

Kripto Paralar Üzerine Kazançları İncelemek için ”Kripto Para” Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

Burger King Franchise Yorumları

 Burger King franchising  ile ilgilenen ve düşünen birçok kişi mevcuttur. Medya da franchising yapan kişiler tarafından henüz yorumlara denk gelinmemiştir. Bizlerin ise bu konudaki yorumu, uygun bütçeye sahip ve tüm koşulları karşılayan yüksek kesimlere hitap eden bir yer bulduysanız eğer kesinlikle geleceğe dönük bir yatırım olarak önerebiliriz. Aylık olarak güzel bir yere mekan açmanız haline minimum 50-100 bin TL kadar kar elde edebileceğinizi düşünerekten gerekli muhakemeyi zihninizde yapmanızı öneririz.

Burger King Şube Açmak Ne Kadar Sermaye Gerekli?

 Burger King şubesi açarak uzun vadede özellikle çok para kazanabilir ve paranızın üzerine para kazanabilirsiniz. Gerçekten güzel  işler yapabilecek yerleri bulduktan sonra şube açmanız için franchising bedeli olarak 500 bin dolar ve KDV ücretini ödemeniz gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Bunun üzerine bir işletme giderlerini de dahil ederek rakamsal netliği kazanmış olursunuz. Tüm bu sermaye ile birlikte  Burger King şubesi açmanız mümkündür.

Burger King Ne Kadar Kazanıyor? 

 Günümüzde 500 bin Dolar artı KDV ile açılan Burger King bayisi ortalama olarak aylık 1 milyon TL değerinde ciro bırakmaktadır. Elbette ki bu cironuz bölgenizden bölgenize, seçmiş olduğunuz yere göre değişiklik gösterebilmektedir. 1 Milyon TL olan cironuz yaklaşık olarak sizlere brüt 150-350 bin TL kar bırakmaktadır. Ayrıca bayinizin bazı giderlerini de çıkarırsanız aylık olarak net 50 bin ve 100 bin TL arasında kar kazanabilirsiniz.

Daha fazla proje fikirleri için ”Bayilik (franchise)” kategorimize göz atabilirsiniz.

Burger King Telif Hakkı Ne Kadar?

Kuşkusuz dünyaca ünlü ve çok tutulan Burger King markalı şube açmak birçok kişinin ve yatırımcıların hayalini süslemektedir. Ülkemizde operasyonları TAB Gıda tarafından yürütülen Burger King bayilik bedeli için 500 bin dolar ve KDV ücreti istemektedir. Bu bedeli ödedikten sonra markanın ticari haklarını, telifini, yani lisansını 20 yıllık olarak almış olursunuz. Açmış olduğunuz şubeden memnun kalmanız halinde 20 yıl sonra tekrar yeni koşul ve şartlar ile birlikte lisans satın alabilirsiniz.

Burger King Başvuru Nasıl Yapılır?

 Burger King şubesi açmak için başvurularınızı resmi web sayfası üzerinden ön başvuru formunu doldurarak yapmaya başlarsınız. Burada sizlerden kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileri, nereye açmak istediğiniz, minimum yatırım tutarınızı elbette ki bunu dolar bazında  belirtmeniz istenmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus forumun tamamını eksiksiz doldurmanız olacaktır herhangi bir eksik ile doldurduğunuz taktirde yapmış olduğunuz  başvuru kesinlikle dikkate firma tarafından alınmayacaktır.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir