Günümüzde sıkça gündeme gelen ve en karlı mesleklerden birisi olarak düşünülen Network Marketing nedir? Network marketing ticaretin internet üzerinden yapılması halidir. Tıpkı günlük hayatımızda yapmış olduğumuz emeklerin boyutuna göre kar seviyemiz nasıl artıyorsa, network marketing sisteminde de olay bu şekilledir. Atasözümüzde de geçtiği gibi ne ekersen onu biçersin. Günümüzde bu sistemin bu kadar popüler hale gelmesinin en temel sebepleri hiçbir ilgi ve donanım ihtiyacınız olmadan, tamamen kişiselleştirmiş olduğunuz çalışma saatleri içinde, yüksek kar getirisi ve az iş gücü gerektirmesidir.

Network Marketing Caiz mi?

 Network Marketing Caiz mi? sorusu bu ticaret sisteminin en merak edilen konularından biri. Bu konuyla ilgili olarak birçok kaynaktan farklı bilgiler alabilirsiniz. Hayrettin Kahraman hoca ise bu konuyla ilgili olarak, Bir ürünün zincirleme ağ üzerinden pazarlanmasında sakınca olmadığını belirtmektedir. Fakat Network Marketing olayının bunun dışında kaldığını ticaret adı altında bir sömürgecilik olduğunu söyleyerekten caiz olmadığını söylemektedir. Kısacası insanları aldatmak, sömürmek ve haksız kazançlar elde etiğini düşündüğü için dinimizce haram olduğunu ve caiz olmadığını söylemektedir. Tabi bu inanışın tam tersini savunan ve farklı görüşlerini dile getiren din mensubu isimlerde bulunmaktadır. Network Marketing ile ilgili bizim söyleyeceğimiz şey, bir ticaret modeli olduğu ve yakınen tanıdığımız dini değerlerini ön planda tutan kişilerin sıkı araştırmaları sonucu caiz olduğu görüşü yönünde. Tabi sizin de kendi araştırmalarınızı yapmanızı ve iş modeline başlarken zihninizin herhangi bir kargaşaya ihtimal vermemesi gerektiğini unutmamalısınız.

Network Marketing Nasıl Yapılır?

 Peki çok merak edinilen ve araştırılan bu network marketing nasıl yapılmaktadır? İlk olarak siteye, sisteme üye olmanız ve kullanımını öğrenmeniz, araştırmanız gerekmektedir. Daha sonra sistemi çözdükten sonra zaman ayırmanız ve pazarlık, pazarlama stratejileri geliştirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ne kadar ileri düzey pazarlama seviyesine erişirseniz elbette ki doğru orantılı olarak o kadar fazla satış yapabileceksiniz.  Kesinlikle asla bahane üretmeden işinizi takip etmeyi de unutmamanız gerekmektedir.

Daha fazla ek gelir ve ek kazanç yöntemi için ‘Ek Kazanç” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Network Marketing Sistemleri Nelerdir?

 Network Marketing, aslında bir piramide bağlı bir ticaret biçimi olarak bilinir. Her zaman bu piramidin en üstteki elbette ki en fazla parayı kazanmaktadır. Peki ya Network Marketing sistemleri nelerdir? Öncelikle Avon, Oriflame gibi ünlü firmalarla bunun için görüşme talepleri ve başvurular yapabilirsiniz. Genellikle sizin için bir site açılacak ve sizin o sitenizde fiyatları dilediğiniz gibi girmeniz sağlanacaktır. Size gelen siparişleri ise direkt firmanın sayfası üzerinden o adrese sipariş vermeniz gerekecektir. En çok bilinen ve en çok uygulanan sistemler bu şekildedir. Tabi bir çok network marketing firması bulunmukta ”Network Marketing” kategorimizden bu firmaları ve kazanç planlarını inceleyebilirsiniz.

Network Marketing Kazanç Sistemleri Nelerdir?

 Dünya çapında en fazla kazanç getiren ve en fazla kullanılan sistemler Binary sistem, Breakaway sistem, Matrix ve Hybrid sistemlerdir. Bazı firmalarca bu sistemler olduğu gibi kullanılabildiği gibi bazı şirketler  tarafından bu sistemlerde değişiklikler, iyileştirmeler yapılarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ise bu sistemler arasından Binary ve Unilevel sistemleri en fazla kazancı sağlamaktadır.

Evde yapılacak işler ile ilgili bilgi almak için Ev İşleri” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Network Marketing Şirketleri Hangileridir?

 Network Marketing iyice bilinmesi ve yaygınlaşması ile her zaman merak edilmeye ve hakkında bilgi araştırmaya, sisteme dahil edilme yolları merak konuları olmuştur. Peki ya sizlere en çok kazançları sağlayacak, en güvenilir, yüksek cirolara sahip Network Marketing şirketleri nelerdir. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz bu şirketleri aşağıdan öğrenebilirsiniz;

Daha fazla proje fikirleri için ”En İyi İş Fikirleri Neler?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Türkiye’deki Network Marketing Şirketleri

Dünyada ve ülkemizde git gide artan ve  yaygınlaşan Network Marketing hizmetini Türkiye’de sağlayan şirketlerde mevcuttur. Genellikle kozmetik ürünleri üzerine olan bu şirketler aşağıdakiler gibidir.

 • Akasya Network
 • Avon
 • Herbalife
 • Amway
 • Arleva
 • Belizya
 • Ersağ
 • Farmasi
 • Madam Networking
 • Misedor
 • Modellıfe

Network Marketing Hakkında Yorumlar

 Ülkemizde Network Marketing kimileri için kazanç, zenginlik yolu olarak gözükse de kimileri için dalga konusu olmuştur. Kimileri tarafından zengin olmanız için tamamen ikna kabiliyetinize dayalı bir durum olduğu ve sattığınız üründen ziyade hangi kesime, hangi kitleye satmaya çalıştığınız önemlidir gibi yorumlar yapılmıştır. Bazı kişiler ise hiçbir şey üretmenize gerek kalmadan zengin olma hayalleri olan kişilerin, kendilerini uyanık sanan kişilere belirli promosyon ve kampanya gibi göstererek satması olayıdır gibi yorumlar yapılmıştır. 

Network Marketing Nasıl Kurulur?

 Network Marketing işini yapmanız  için öncelikle sizlerin bir ekip kurmanız gerekecektir. Kuracağınız ekibin kişilerini kesinlikle çalışkan ve özverili kişiler olarak seçmeniz gerekmektedir. İşini severek yapacak, asla pişmanlık duymayacak ve işi kendi işi gibi benimseyecek kişiler olması yüksek derecede önem arz etmektedir. Kuracak olduğunuz ekibe kesinlikle düzgün ve etkili bir biçimde sunumu yapmalı ve detayları anlatmanız gerekecektir. Ayrıca ekibe aldığın her bir kişi de sizler gibi ekip kurma çabası içinde olmalıdır. Ekibinizi kurmak için ise kesinlikle işi bilmiyorsanız eğer yüksek bütçeli reklamlar yapmanız gerekebilir.

Network Marketing Ne Kadar Kazandırır?

 Mükemmel bir iş fikri olan Network Marketing ne kadar para kazandırmaktadır? Elbette ki piramitteki sıranıza orantılı ve özverinize orantılı olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Sizlere şunu diyebiliriz ki eğer ki piramidin en tepesinde yer alıyorsanız ve muazzam bir ekip kurduysanız oturduğunuz yerden milyonlarca liralar kazanabilirsiniz. Fakat herkes ne yazık ki piramidin tepesinde olma imkanına sahip değillerdir. Bu gibi durumlarda ise ikna kabiliyetiniz, doğru toplumu doğru kesimi seçmeniz ve güzel bir pazarlama gücünüz ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca kendinizin kurmuş olduğu ekibiniz ile de komisyonlar ile birlikte muazzam paralar kazanmanız mümkündür.

 Tabi her zaman senaryo böyle güzel olmayabiliyor. Network Marketing nedir? Nasıl yapılır? Bunları bilmeden eğer işe başladıysanız kesinlikle kar edemeyecek, para kazanmayacak hatta etmiş olduğunuz masraflarda cabası olarak kalacaksınız. Bundan dolayı para kazanmak için öncelikle araştırmanızı yapmalı sonra da güzel bir ekip kurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sizin için kazanç değil felakete giden bir yol başlangıcı olabilir.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir