En güzel, en fazla getiri sağlayacak iş fikirleri nelerdir? Hem evden hem ofisten hangi işleri yapabiliriz? Evden ve internetten işler yapabilir miyiz? Yaşamımızı sürdürmek için elbette ki bir gelir kaynağına ihtiyacımız vardır. Bu gelirleri elde etmek için her gün iş fikirlerini düşünmekteyiz. Öncelikli mesleğimiz, okuduğumuz işimiz olsa dahi her zaman geçim sıkıntısı üzerine yan gelir, ek gelir ve ek iş arayışında olmuşuzdur. İş fikirlerini nasıl bulabiliriz ya da en fazla artımıza yarayacak iş fikirleri nelerdir onları inceleyeceğiz.

İş Fikirleri Oluşturma Yöntemleri Neler?

 İş yapmak kulağa her zaman hoş gelebilir fakat hangi işi yapacağınız, nasıl bir iş fikri bulmanız konusunda kararsız kalmanız muhtemeldir. Bu gibi bir düşüncemizi oluşturduktan sonra iş fikirlerini aramamız gerekmektedir. 

 Başarılı bir iş bulmanız için öncelikli olarak zihninizi ve hayal gücünüzü zorlayaraktan yaratıcı bir fikir bulmanız gerekmektedir. Fikrinizi bulduktan sonra sınırlarınızı belirleyip o sınırlarınızı bilmeniz gerekmektedir. Bu fikirlerinizde ilham aldığınız kişileri takip edip ilham almaya devam edin ve kendinizi eğiterek geliştirin. Ayrıca güncel hayatta var olan bir problem belirleyerek ona ait çözüm yoluyla da iş bulabilirsiniz. Veya buluğunuz fikrin hakim olduğu sektördeki tüm problemleri bularak onlara çözüm yolları üretin. Tüm bunları yaptığınız vakitte etkili iş fikirleri bulacak ve bulduğunuz fikirlerin hepsinde kuşkusuz başarılı olacaksınız.

Daha fazla firma ve içerik için İş Fikirleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri Nelerdir?

 Yaptığımız işte fark yaratmak için benzersiz olmamız gerekmektedir? Benzersiz  olmak için kesinlikle yepyeni fikirler bulmanız ve hayal gücünüzü çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bulunduğunuz konumda olmayıp farklı bir yerde yapılan bir şeyi de klonlamanız mantıklı bir hareket olacaktır. İşte sizlere Türkiye’de olmayan iş fikirleri;

 • Online Güvenlik
 • Hayvan Kiralama
 • Antika Tamiratı
 • Gizem Dükkanı
 • Drone Kiralama
 • Öfke ve Kaçış Odası

En Karlı İş Fikirleri

 Hepimiz yeni bir işe adım attığımız vakitte tabii ki kar yapmayı hedefleriz. Ne kadar az bütçeyle ne kadar fazla kar yaparız bu sorunun cevabı bizler için çok önemlidir. Borsa ve vadeli işlemler yapmak bu konuda muazzam bir fikir olacaktır. Ayrıca bunun yanı sıra bir fotoğraf makinanız ile yeni doğan ve bebek fotoğrafçılığı da yapabilirsiniz. Bunların dışında gübre, organik gübreler masrafsız olduğundan dolayı yüksek kar elde etmektedir. Yarasa, tavuk ve solucan gübreciliğini bu konuda düşünebilirsiniz. Mantar yetiştirmek de bu konuda sizlerin faydasına olacaktır kuşkusuz. Danışmanlık yapmak da baktığımız zaman pek sermaye gerektirmediği için gayet karlı bir meslek olacaktır.

Az Sermaye ile Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Bir işe girişirken elbette sermayeyi ne kadar az kullanırsanız o kadar çok kar etmeniz mümkündür. Tabi sermayenizin az olması demek az çalışmanız anlamına da gelmemektedir lütfen bunu da unutmayalım. İşte sizler için az sermaye gerektirecek ama fazla kar sağlayacak birkaç iş fikirleri;

 • Solucan Gübreciliği
 • Yarasa Gübreciliği
 • Nadir Bitkilerin Temini ve Satışı
 • Mantar Yetiştiriciliği
 • Yaşam Koçluğu
 • Freelance İşler Yapmak
 • Yumurta Üretimi
 • Network Marketing
 • Dropshoping

Sermayesiz İş Fikirleri 2021

  Sermayeniz olmasa dahi bazı işleri yapmanız elbette mümkündür. Bunun başında benim için dropshoping ve freelance işler gelmekte olsa da birçok işler vardır. Organizatörlük yapmak, yazarlık, editörlük yapmak, tasarımlar yapıp satmak, özel dersler vermek veyahut bakıcılık yapmak gibi iş fikirler en başta gelmektedir. Bunun yanı sıra mevcut imkanlarınız ile içerik üretip sosyal medyada da tanınan birisi olmak sermayesiz ve hayatınızı kurtaracak bir fikirdir.

Sıfırdan İş Kurmak  Zor Mu?

Herkes iş kurmanın hayaliyle yaşar belki de. Bir başkasının emri altında kalmadan, belirli bir maaşla sınırlandırılmadan özgürce yönetebileceği bir iş yapmak. Peki sıfırdan iş kurmak kolay mıdır? Elbette tüm her şey gibi sıfırdan iş kurmanın da  zorluğu vardır. Fakat yapmış olduğunuz işi takip ederseniz, peşini bırakmadan istikrarla çalışırsanız elbette ki  üstesinden gelebilirsiniz.

Kendi işinizi kurmaya bayilik alarak başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ”Bayilik Nedir? Nasıl Alınır?” yazımıza göz atın.

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Kesinlikle ticarette en çok para kazandıran işlerin başında dropshoping ve e-ticaret gelmektedir. Fakat bunun yanı sıra; tavuk ticareti, bebek ürünleri satışı, tasarruflu aletlerin ticareti, gübre üretimi ve satışı gerçekten güzel paralar kazanmanızı sağlayacaktır.

Kısa Sürede Para Kazandıran İşler

Tabii ki herkes kısa sürede paralar kazanmayı hedeflemektedir. Bu konuda her zaman yatırım konuları çok etkilidir. Güzel paralar kazandıracak olduğu kadar risklidir de. Sizlere bu konuda; emlak, arsa, finansal ve kripto para yatırımın etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra dropshoping yapmak da kısa sürede risksiz ve güzel para kazandıracaktır.

Kadınlar İçin İş Fikirleri

Kadınlar için artık ülkemizde geçmiş zamana göre eğitim seviyesi yükselmiş durumdadır. Kadın çalışanlar üniversite ve lise mezunu olarak iş yapmanın yanı sıra girişimci ruhları ile bazı işleri yaparsa kesinlikle başarılı olacağına inanıyoruz. Bu işler özel sabunlar, parfümler üretmekten tutunda makosen ayakkabılar üretmeye kadar sıralanabilmektedir. En çok sık yapılanlar ise hangi kesimden olursa olsun el işleri yapıp satışını yapmak ve el işi marmelatlar yapıp satmaktır kuşkusuz.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

Sermayesiz E-Ticaret Yapılır Mı?

Sermayesiz E-Ticaret elbette olabilir. Sermayesiz olarak e-ticaret yapabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden kitlenize satış yapmanın yanı sıra internet üzerinden web sayfası ile satış yapmak için elbette ki belirli ücretler ödemeniz ve verginizi ödemeniz gerekmektedir. Sermayesiz olarak yapılabilecek e-ticaret denince direkt olarak dropshoping diyebilmemizde söz konusu. 

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir