Bayilik veren firmalar nelerdir? Son zamanların mükemmel yatırımlarından birisi olan bayilik fikri fazlasıyla merak konusu oldu. Sizler için bu konuyu açma gereksinimi duyduk. Günümüzde birçok firma  tarafından bayilik verilmektedir. Bazı firmalar küçük meblağlar karşılığı bayilik verirken bazı firmalar dudak uçuklatacak düzeyde meblağlar istemektedir. Peki bizler bayilik alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Şüphesiz öncelikle firmanın sektörüne ve oranlarına bakmalıyız. Sonraki süreçte ise geleceğe yönelik ilerisi olan bir firma, sektör mü onun araştırmasını yapmalıyız. Örnek olarak verecek  olursak mevcut durumdaki Covid19 dolayısıyla maske şirketine bayilik açmanız sizler için mantıklı görünse de, aşının bulunması ve sonuçların ne olacağını bilmememiz dolayısıyla risk söz konusu olacaktır. Tabi yine bir bayilik  düşünüyorsanız bu konuyla ilgili kesinlikle Türkiye’nin en büyük maske bayiliği veren firma olan “Global Mask Medikal” e göz atmanızda fayda var.

Bayilik Nedir?

 Bayilik nedir? Kimler bayi alırlar? Bayilik denilince aklımıza ilk bu sorular gelmektedir. Bayilik kelime anlamınca herhangi bir sektördeki şirketin malının, hizmetinin tanıtımı ve satışı yapılması için farklı bir şahsa ya da markaya verme olayıdır. Tabi çok kolay olarak gözükse de o kadar kolay bir işlem değil. Bayilik için gerekli sözleşmeler ve şartlar belirlenmesi gereklidir. Tüm bu şartların içinde muhakkak ki bayilikten cayma cezası olarak maddeler de yer almaktadır. Kimi firmalar sizlere destek olurken kimi firmalar ise cebinizi yakacaktır kuşkusuz. Bunun için çok dikkatli hareket etmenizde fayda vardır.

Bayilik Veren Firmalar Hangileri (2021)?

Bildiğiniz üzere zorlu bir 2020 yılını bitirip umut dolu bir 2021 yılına girmiş bulunmaktayız. Birçok kişi 2021 yılının yeni umutlar olduğunu düşünerekten yeni işlere adım atmak, yeni yatırımlar yapmak istemektedir. Bayilik açmak da bu konuda akıllara gelmektedir. İşte sizler için 2021 yılında bayiliğini alacağınız birkaç firma ve fiyat listesi;

 • Paspasmatik Bayiliği: Bu markadan bayilik almanız için hiçbir ücret ödemenize kesinlikle gerek yoktur. Firma araçlarda şoförlerin kolay sürüş yapmasını sağlayan ürünü için bayilik sağlamaktadır
 • Oba Döner: Şuanda henüz Türkiye’de 10’u aşkın bayisi bulunan bu firma gittikçe gelişmektedir. Gıda sektörünün Türkiye’de gün geçtikçe öneminin artması ile birlikte ücretsiz olarak  bu firmanın da  bayiliğini almayı düşünebilirsiniz.
 • Tatlıses Çiğköfte: Anlık atıştırma olarak bilinen ve neredeyse hemen hemen her sokakta konumlanan çiğköfteci bayisi almakta kulağa mantıklı geliyor. Bu konuda bayilik veren Tatlıses Çiğköfteyi tercih etmek isterseniz eğe; 20 bin TL sermaye ve 5 bin TL isim hakları için 25 bin TL’yi gözünüzden çıkarmanız gerekmektedir.

Daha fazla firma ve içerik için Bayilik-Franchise kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar

Birçok kişi tarafından yatırım yapılması mantıklı düşünülen firmaların birçoğu sermayesiz bayilik fırsatı tanımaktadır. Sermayesiz olduğu düşünüldüğü vakit aslında akıllarda birçok soru canlanıyor. Bunun için sermayeli veyahut sermayesiz ne ile ilgili olursa olsun çokça araştırmak gereklidir. Ayrıca her  seferinde sermaye gerektirmediği için korkmak yerine bazı firmaların grafiklerini inceleyerek gelecek vaat  ettiklerini görmeniz de mümkündür. Özellikle sermayesiz olarak bayilik imkanı tanıyan firmalar; yeni ürünlerini tanıtmak, kısa sürede adını duyurmak, komisyon usulü sürümden kar elde etmek için bu imkanı sunmaktadır. 

Bayilik Veren Giyim Firmaları?

Bayilik alma konusunda artık kararlıysanız sektörleri inceleme zamanınız gelmiş demektir. Son dönemlerde rağbetin arttığı ve her geçen gün kendini yenileyen giyim sektöründen bayilik alarak kısa sürede yüksek gelirler elde etmeniz mümkündür. Özellikle bu sektörde adını duyurmuş olan firmaların bayiliklerini gözden geçirmenizde fayda var. DeFacto, Bücürük, Mite Love, Moda Toptan Bujiteri gibi birçok firmanın bayilik imkanını gözden geçirmenizi önerebiliriz.

Bayilik Veren Toptan Gıda Firmaları

 Gıda sektörü kuşkusuz aklınıza bu konuda ilk gelen firma olacaktır. Sizlerde bu sektörde bayilik almak istiyorsanız eğer kesinlikle aşağıda yer alan firmaları gözden geçirmenizi öneririz.

 • Sucuk Sarayı
 • Eftal Gıda
 • Mikrotalia
 • Atom Sütlaç
 • Tadım Kuruyemiş
 • Kahve Tiryakisi
 • Mahi
 • Bahçesaray Su
 • Bayram Süt Mamulleri
 • Cezveden
 • Sosis Sarımsak

Burger King bayiliği hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ”Burger King Bayiliği Nasıl Alınır?” içeriğimize göz gezdirebilirsiniz.

En Karlı Bayilikler Hangileridir?

Bir bayilik alırken tabi ki herkes kar yapmak ister. Bu siz bayilik verseniz de bayilik alsanız da böyle geçerlidir şüphesiz. İşte sizler için harika kar sağlamanıza yarayacak firmalardan bazıları. 

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

100 Bin  TL’ye Bayilik Veren Firmalar

 Yüksek hedefler yüksek maliyetler doğurur elbette. Sizlerin de eğer  hedefleri yükseklerde ise, ödeyeceğiniz meblağ da biraz  yüksek olmalıdır. Sizler için iyi karlar sağlayacak bazı firmaları söylemek isteriz. Spor salonları açısından B-Fit kesinlikle ilk önerimiz olacaktır. Ardından 2012 yılından bu yana hizmet veren Sabun Dünyam firması yer alacaktır. Gıda sektörüne baktığımız vakitte O’Waffle firmasını sizlere önerebiliriz. Günlük ihtiyaçlar doğrultusunda ve sürekli iş yapmak isterseniz e önerimiz toplam 50’den fazla ülkede yer edinen RESoRFX firmasından yana olacaktır. Son olarak sizlere sokak lezzeti denince akla ilk gelen bir firmadan bahsedeceğim. O Pilavcı firması yaygınlığı ve imkanları ile sizlere cazip gelecektir. Pilavcıya bu kadar para verilir mi demeyin,  kesinlikle grafiklerini incelemeniz ve hakkında bilgi almanızda fayda var.

Franchise Veren Firmalar

Öncelikle Franchise kelimesi nedir onu iyi bilmemiz gerekmektedir. Bu kelime bir markanın sahibinin, belirli şartlar ve sözleşme ile belirli miktar maddi bedel ödeyerek markayı kullanım hakkı almasıdır. Türkçe kelime anlamı imtiyaz  olan bu kelime tam anlamıyla markanın isim haklarının satın alınması olayıdır. Birçok ünlü firma bu özelliği sağlamaktadır. İşte birkaçı;

 • Dominos
 • Ulak
 • Defacto
 • Sucuk Sarayı
 • Eti Beyaz
 • Adıyaman Çiğköfte
 • Evim Bank
 • ZGR

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

2 Replies to “Bayilik Nedir? Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir