Hayvan kiralama ile nasıl gelir elde edilir? Evcil hayvan kiralama işleri genellikle pet shoplar tarafından yapılmakta olup kedi, köpek, kuş ve benzeri türde evcil hayvanların kiralanması olayıdır. Kiralama sözleşme dahilinde yapılmakta olup bir veya birden fazla hayvan kiralanması ile olabilir. Hayvanları kiralama ile gelir elde etme mükemmel bir yaratıcılık örneğidir kuşkusuz, fakat hayvan severle ve dernekler tarafından bir çok yerde karşı çıkılan ve kınanan bir uygulamadır. Bununla birlikte birçok yerde de yasaklanmış durumdadır. Bundan dolayı bu işe başlamadan önce detaylıca araştırma yapmanız gerekmektedir.

Hayvan Kiralama Nasıl Yapılır? 

Hayvan kiralama işleri genellikle pet shop tarafından yapılmakta olup bunun yanı sıra kişisel olarak da yapılabilmektedir. Pet shoplar genellikle hayvan edinmek isteyen kişilerin öncesinde alışma ve uyum süreci yaşaması ve deneyim elde etmesi için hayvan kiralamaktadır. Bunun sayesinde hayvanlarla insanların kaynaşmasının bir sonucu olarak satış oranları da artmaktadır. Kişisel olarak hayvan kiralama olayı da genellikle insanları hayvanlarını ajanslar kiralaması ile yapılmaktadır. Hayvanların yer aldığı birçok dizi, film ve reklam projelerindeki birçok hayvan bildiğiniz üzere kiralıktır. Hayvanınızı kiralamadan önce muhakkak ki sözleşme yapmanız ve maddeleri eklemeniz gerekmektedir. Evcil hayvanlar bu amaçlarla kiralanmanın yanı sıra test amaçlı ve terapi amaçlı da kiralanabilmektedir. Birçok kişi alerjisi olup olmadığını anlamak için kiralarken birçok kişi de terapi için kendilerine evcil hayvanlar kiralamaktadır.

Daha fazla fikir ve içerik içinİş Fikirleri” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Evcil Hayvan Nasıl Kiralanır?

Herhangi bir pet shop sahibi iseniz eğer evcil hayvan kiralama fikri tam size göre olacaktır. Evcil hayvanlarınızı insanların tanıması ve uyum sağlaması için belirli süre makul bir fiyat üzerinden kiralayabilirsiniz. Ayrıca kiralanan hayvanlar kiracıya alışması dolayısıyla satış oranınızda da yüksekliği görebilmeniz mümkündür. Ayrıca işletme sahibi olmasanız dahi bazı özel filmler, diziler için de evcil hayvanlarınızı kiralamanız mümkündür. Bu kiralamaya en büyük örnek olarak arka sokakların maskotu haline gelen Garip Kont isimli köpeği örnek verebiliriz.

Hayvan Kiralama Hizmeti Nasıl Verilir?

Hayvan kiralama hizmeti verebilmeniz için öncelikle bir hayvana ihtiyacınız vardır. Bu evcil hayvanınızı istekler ve teklifler doğrultusunda kiralayabilir ve kira kazançları kazanabilirsiniz. Genellikle terapi köpekleri, film ve reklam sektörüne yönelik hayvanlar, bir şirketin veyahut takımın maskotu olan hayvanlar daha çok tercih edilmektedir. Örneğin film yıldızı olan Rin Tin Tin haftada 6000 dolar  kazanırken Higgins 1974-2000 yılları arasında yer alan kariyerinde 200 milyon kazanmıştır.

Hayvan Kiralama Gelirleri Ne Kadar? Kazançlı mıdır?

Hayvan kiralama gelirleri kime ve neye göre kiraladığınıza bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Eğer bir pet shop sahibi iseniz kiraladığınız süreçteki kira ücretinin yanı sıra hayvanınız ile alıcı kişinin de kaynaşmasından dolayı hayvanı satma olasılığınız muhakkak ki artacaktır. Buna bağlı olarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra herhangi bir dizi, film, reklam filmi gibi konular için bu sektörlere hayvanlarınızı kiralamak ta gayet kazançlı bir yoldur. Ayrıca bazı gösteriler için eğitmiş olduğunuz hayvanlarınızı kiralayabilir ve ayet güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bir hayvan oteli sahibi iseniz sizlere bırakılan bir nevi kiralanan gibi düşünebildiğimiz hayvanlardan her gün belirli ücret kazanabilirsiniz

Kendi işinizi kurmaya bayilik alarak başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ”Bayilik Nedir? Nasıl Alınır?” yazımıza göz atın.

Hayvan Kiralama İçin Sermaye Ne Kadar?

Hayvan kiralama işine girmek istiyorsanız öncelikle belirli başlı en çok sevilen ve ilgi duyulan hayvanlara ihtiyaçlarınız olacaktır. Öncelikle bu hayvanları satın almanız gerekmektedir. Örneğin bir yılan kiralamak içi binlerce TL masraf yaparak yılan satın alabilir ve ardından bir kaç kiralamadan sonra bu hayvanın masrafını çıkartmış olabilirsiniz. Kısacası hayvan kiralama işine girmek için öncelikle hayvanı satın alacak kadar sermayeniz bulunması gerekmektedir.

Hayvan Kiralama Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Hayvanınızı kiralamadan önce onu korumak ve rahatsız edici bir durum yaşanmaması için sözleşme hazırlamanız gerekmektedir. Bu sözleşmede hayvanınızın haklarını savunacak maddelere kesinlikle yer vermeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ne kadar süreyle ne kadar ücrete kiraladığınızı da eklemeniz sizlerin yararına olacaktır. Kesinlikle değerli bir hayvanınızı kiralarken sözleşmeyi muhakkak ki ona göre hazırlamayı unutmayınız.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

Günlük Köpek Kiralama Nasıl Yapılır?

Günlük hayvan kiralama konusunda elbette ki en çok ilgi duyulan ve en çok kiralanan hayvanlar listesinin başında köpekler yer almaktadır. K9 cinsi köpekten tutunda Pomeranian cinsi köpeğe kadar kiralama seçenekleri mevcut durumdadır. Öncelikle köpeği kiralayabilecek kitleye sahip olmanız gerekmektedir. Bunun ardından sözleşmenizi hazırlayarak köpeği güvenli bir biçimde alıcı şahsa kiralayabilirsiniz. En çok ilgi duyulan ve kiralanan köpekler ise terapi köpekleri olarak yer almaktadır. İşe başlamadan önce terapi köpekleri satın alabilir ve kolayca müşteri elde edebilirsiniz.

Hangi Hayvanlar Kiralanabilir ?

En çok merak edilen konulardan birisi de hangi hayvanların kiralanabilir olduğu konusudur. Elbette evcil olan tüm hayvanlar kiralamaya tabii tutulabilir. Bir köpekte kiralayabilir, bir papağanda kiralayabilirsiniz. Bu konuda önemli olan tek şey hitap ettiğiniz kesimin ihtiyacına göre belirlenmektedir. İnsanların ilgisine veyahut yapımcıların filmlerde, dizilerde, reklamlarda oynatacak hayvan ihtiyacına göre göre tüm hayvanları kiralayabilirsiniz. Ayrıca bazı yerlerde ineğiniz ve koyunuz gibi hayvanları bazı şartlar ile kiralamanız mümkündür.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir