Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu nimetlerden birisi de dronedir. Dronlar ile birlikte gelişmiş çekimler yapabilir, araştırma ve inceleme de kullanabilir ve bunların yanı sıra ulaşılmayan yerlere ulaşabilirsiniz. Günlük hayatımızda çokça yaygınlaşmış olan bu dronelar ile para kazanmanız da mümkündür, nasıl mı? Çok basit dronunuzu kiralayabilirsiniz.

Drone Nedir?

 Drone terimini günümüzde duymayan yoktur. Dronelar; insansız hava araçlarıdır. Bu insansız hava araçları bir takım yazılımlar ile donatılmış olup uzaktan kumanda veyahut farklı bir sistem ile kontrol edilmektedir. Bir helikopter veyahut pilot ve uçak gibi maliyetleri olmaması dolayısıyla dronelar günümüzde profesyonel çekimlerde, askeri çekimlerde, inceleme ve tespit olaylarında ve son zamanlarda  yangın söndürmede dahi kullanılmaktadır.

 Genellikle sıklıkla sinema sektöründe kullanılan dronelar pek çok kişinin gelir kaynağı haline de gelmiştir. Gerek drone kullanıcıları gerek satıcılarının yanı sıra drone kiralayan kişiler de para kazanabilirler. Günümüzde yavaş yavaş yaygınlaşmakta olan bu iş aslında muazzam bir ek kazanç yöntemidir.

Drone Kiralama Nedir?

 Ek gelir konusunda araştırmalar yaptığımızda drone kiralamayı pek çok kez görebiliriz. Peki drone kiralama nedir? Günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen ek kazanç sistemi olan drone kiralama genellikle sinema sektörlerinde yaygınlık göstermektedir. Sinema ve video kliplerin çekiminde çok çok rastlamış olduğumuz dronelerin birçoğu aslında kiralıktır. Ayrıca drone pilotluğunu yani uzaktan kullanımını da biliyorsanız işte o zaman kazancınıza kazanç katmanız mümkündür. Hem pilotluk hem de kiradan alacağınız ücret ile harika bir ek  gelir elde edebilirsiniz.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

Neden Drone Kiralanır?

 Günümüzde drone kiralama sebeplerini araştırdığımız vakitte karşımıza bir çok sebep çıkmaktadır. Bu sebepler arasından en belirginlik gösteren sebep sinema çekimleri, profesyonel futbol müsabakaları çekimleri, klip ve tanıtım belgesel çekimleri ve son olarak düğün çekimleridir. Özellikle açık hava düğünlerinde drone kiralama muazzam derecede rağbet göstermektedir. Evlenen çiftler en mutlu günlerinin şüphesiz muazzam olmasını istemektedir. Sizlerde dronunuzu kiralayarak veyahut dronunuzun yanında sizde pilotluk hizmeti yapacak şekilde kiralayarak ek kazanç sağlayabilir hatta bir iş yeri açabilirsiniz.

Drone Kiralamak İçin Ne Yapmalıyız?

Drone kiralamak için öncelikle bir drone sahiplik etmeniz gerekmektedir. Ardından elinizde mevcut olan dronunuzu internet sitelerinde ve sosyal medyalarda tanıtım yaparak ilanınızı koyabilirsiniz. Hitap ettiğiniz o kitle muhakkak ki sizlerle iletişime geçecektir. Ayrıca bazı prodüksiyonlara ve düğün hizmeti veren firmalara kartvizitinizi ve iletişim bilginizi vermeniz halinde şüphesiz işsiz kalmayacaktırsınız.

 Ayrıca drone kiralarken pilotluk hizmeti de vermek istiyorsanız muhakkak ki belirli kurslara giderek drone kullanımı hakkında bilgiler edinmeli ve öğrenmelisiniz. Tamamlamış olduğunuz kurslar ile sertifikalar da alabilir ve kariyerinizi, iş alma olanağınızı büyütebilirsiniz. Bunun sayesinde daha rahat kiralayabilmeniz de mümkün olacaktır.

E-Ticaret ile ilgili bilgi edinmek, ve başarılı E Ticaret nasıl yapılır öğrenmek içi hemen ”E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?” içeriğimize göz atın.

Havadan Çekim Nedir?

 Dünya da ve Türkiye’de günümüzde çekim yöntemleri için kullanılan tekniklerde birçok değişiklik olmuştur. Bu değişikliklerden en belirgini drone buluşu ile birlikte havadan görüntüleme tekniği, havadan çekim olmuştur. Havadan çekim drone yardımı ile insansız hava aracının uzaktan kumandayla kontrolü yapılarak çekim yapılmasıdır. Havadan çekim yaygın olarak belgesellerde, tanıtımlarda, klip çekimleri ve sinema sektöründe kullanılmaktadır. 

Nasıl Drone Kiralanır?

Droneler çağımızda kolaylıkla kiralanabilmektedir. Peki nasıl drone kiralanırDrone kiralamak için internet üzerinden ilanlara ve web sayfalarına göz atabilir ve teklif alabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel gününüz için özel hizmet almak için profesyonel drone pilotları ve drone kiralayacaklar ile görüşme sağlayabilirsiniz. Genellikle drone satışı yapan yerlerin yanı sıra internet ilanlarından drone kiralamanız mümkündür.

Devlet Teşvikleri Üzerine Detayları İncelemek için ”Devlet Teşvikleri (Hibe) Nedir? Nasıl Alınır?” Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

Drone Kiralanma Alanları

  Günümüzde yaygın bir biçimde kullanılan ve son günlerde iyice rehavet artan drone kiralama alanları nelerdir? Dronelerin bir çok kiralanma alanları mevcuttur. Her geçen gün sıklıkla kullanım alanı artan drone kiralama alanları aşağıdaki şekildedir:

  1. Film ve Dizi Sektörü
  2. Klip Çekimleri
  3. Düğün Çekimleri
  4. Özel İncelemeler
  5. Gazetecilik İşleri
  6. Kargo Alanı

Drone Kiralama Fiyatları 2021

Drone kiralama fiyatları nasıl çekim olacağına göre değişiklik gösterecektir. Genellikle istek ve arzularınıza göre değişen fiyat sistemi işlemektedir. Drone kiralama fiyatlarını etkileyen etkenler; çekimin yapılacağı alanın metrekaresi, risk faktörü, risk alanı, drone kiralamanın yanı sıra kullanılacak ekipmanlar ve drone ile kamera seçimi drone kiralamada etkili etkenlerdir.

 Aynı zamanda drone kiralarken, kiralayacak olduğunuz sektöre ve işin ne kadar sürekli ve devamlılığı olacağına göre fiyat verebilirsiniz. Uzun süre boyunca çalışacak olduğunuz bir firma olduğu vakitte ona göre fiyat verebilir ve uzun yıllar çalışabilirsiniz.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

 

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir