E ticaret nedir? E ticaret için neler gereklidir ve en çok neler satılmaktadır? Günümüz koşullarında artık her şeyi internet üzerinden yapar hale gelmiş bulunmaktayız. Özellikle yaygınlaşmış olan elektronik ticaret internete artan güven ile birlikte günümüzde revaçta durumdadır. İyi bir e ticaret sitesi öncelikli olarak kullanıcılara bu güveni sağlamalı ve kredi kartı bilgileri konusunda oldukça hassas olmalıdır. Güven ile birlikte şüphesiz bir çok e ticaret sitesinin önüne geçebilecek ve evden para kazanabileceksiniz. Bir e ticaret sitenizi oluştururken SEO uyumunu da unutmamanızı tavsiye ederiz.

E Ticaret Neleri Kapsar?

E ticaret oldukça hassas bir konu halindedir. Özellikle günümüzde bir çok konuyu, birçok sektörü e ticaret kapsamaktadır. Günümüzde normal bir şekilde pazarlamış olduğumuz her şeyi elektronik ticaret ile birlikte pazarlayabiliriz. E ticaret aslında firmaların internet üzerinden müşterileri ile buluşması anlamına gelmektedir bu sebeple “üretilen malların, yapmış olduğunuz tanıtımların, satmış olduğunuz her şeyi ve hatta sigorta işlemlerini” dahi e ticaret kapsamaktadır.

E Ticaret Sitesi Para Kazandırır MI?

E-Ticaret sitesi para kazandırır mı? Elbette çalışmış olduğumuz tüm her şeyden karşılığımızı alacağımız gibi e ticaret sitesi ile de karşılığını alarak para kazanırız. Küçük veyahut büyük işletme olsanız da e ticaret ile birlikte güzelce paralar kazanabiliriz. Unutmamak gerekir ki e ticaret diye hafife almamanız ve nasıl normal ticarette tanıtım, çaba ve emek gösteriyorsanız onda da emek sarf etmelisiniz. E ticaret geliriniz ile birlikte belki zengin olamayabilirsiniz fakat artık tam zamanlı evden para kazanabileceğiniz ya da ek kazanç sağlayabileceğiniz işe sahip olabilirsiniz. Belki de buradan biriktirdiğiniz paralarla birlikte bir girişim gerçekleştirebilir ve daha büyük atılımlar da sağlayabilirsiniz.

E Ticarete Nasıl Başlanır?

Herkes elbette e ticaret yaparak para kazanmak ister. Kimisi bu konuda Dropshipping tercih ederken kimileri direkt olarak e ticareti stoklu satışı tercih ederler. İlk olarak e ticaret işine girmeden önce satmak istediğiniz ürünü veyahut vermek istediğiniz hizmeti belirlersiniz. Daha sonra o ürünlerin satışı yapılan diğer kanallarla ilgili bir ön araştırma yapmalısınız. Yani tedarik zincirini de araştırmanız gereklidir. Ardından en önemli olay burada başlamaktadır dilerseniz kendi sitenizi kendiniz direkt oluşturabilir veyahut bazı destekler alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hazır kurulum veren platformlardan da destek alabilirsiniz. Fakat unutmamanız gerekir ki “güçlü bir altyapıya sahip” bir internet sitesi, e ticaret sitesi kurmalısınız. Her şeyden önce e ticaret mağazanızın altyapısının güçlü olması şarttır.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

E Ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

E Ticaret uzmanı olmak kulağa oldukça hoş geliyor olabilir fakat o kadar da basit bir mevzu değildir. Öncelikli olarak bu unvanı alabilmeniz için en az lise mezunu olmalısınız. Ticaret sürecinin tamamına hakim olmanız kuşkusuz gereklidir bundan dolayı;

  1. Pazarlama ve Satış
  2. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO
  3. Dijital pazarlama ve metin yazarlığı konularına da hakim olmalıdır..

E Ticarette En Çok Ne Satılır?

Gelelim E Ticarette en çok merak edilen soruya. E ticarette en çok hangi ürün satılır? E ticaret sitesi kurmadan öne bir ön araştırma sürecini değerlendirmemiz gereklidir. Bu süreçte ne yapmamız gerekiyor? Tabi ki de ilk olarak pazar araştırması yapmamız lazım. Bizler için en önemli bilgi e ticaret sitesi kurmadan önce internette yani e ticarette en çok satılan ürünleri nelerdir araştırmak olacaktır. İşte bizler sizin için detaylıca bir araştırma yaptık. Geçtiğimiz 2020 yılında e ticaret ile birlikte en çok satılan ürünler; telefon aksesuarları başta olmak üzere, akıllı saatler, yüz maskeleri ve besleyici ürünler, sportif kıyafetler ve spor ürünleri, hamile ve bebek kıyafetleri, sırt çantaları ve teknolojinin bir harikası olan VR aksesuarlarıdır.

Devlet Teşvikleri Üzerine Detayları İncelemek için ”Devlet Teşvikleri (Hibe) Nedir? Nasıl Alınır?” Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

E Ticaretin Yaygın Olduğu Sektörler Nelerdir?

Bir diğer araştırma konusu e ticaretin yaygın olduğu sektörlerdir. E ticaret istediğiniz tüm sektörlerde yapılabilmekte olduğu gibi önemli olan ürünlerinizin tanıtımını yapmanızdır. Bunun yanı sıra yaygın olan sektörlerden kaçınarak rekabetten de kaçabilir veyahut güçlü bir SEO çalışması yaparak bu sitelerden öne geçebilirsiniz. İşte sizler için derlemiş olduğumuz E ticaretin yaygın olduğu sektörler;

  • Bilgisayar ve Telefon Aksesuarları
  • Konaklama Sektörü
  • Bankacılık
  • Perakende
  • Yayıncılık
  • Finans

E Ticaret Kolay Mı?

Tabi ki her sektörün olduğu gibi e ticaret sektörünün de zorlukları vardır. Kolay değildir. Fakat olay şu ki emek sarf eder , takibini yapar ve gerekli yatırımı yapmaktan çekinmeyip dört dörtlük sistem kurarsanız başta zor olur ama sonrasında kolay hale gelecektir. E ticaret hakkında başlamadan önce yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinmeniz halinde de zorluk yaşamanız azalacak ve daha kolay başarıya varmış olacaksınız. Unutmayın ki her işin bir zorluğu vardır fakat istikrar sizi başarıya ulaştıracaktır.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir