Kredi nedir? Nasıl kullanılır? Belirli bir süre sonra geri alınmak üzere kişilere verilen satın alma gücüne kredi denilmektedir. Kredi kişi veyahut bankalar tarafından belirli şartlar karşılığında, yada kefalet ile verilmektedir. 

 Öncelikle kredi kullanmanız için belirli bir kredi notuna ihtiyacınız olmaktadır. Kredi notu geçmişteki hareketleriniz, ödeme düzeniniz gibi hareketleriniz doğrultusunda verilmektedir. Bu not 1 ila 1900 rakamları arasında ter almaktadır. 1900 sizler için en iyi not olurken 1 ise en riskli kategorisinde yer almaktadır. 1100 puan ve üzeri sizler için kredi almanızı kolaylaştıracakken 1100 puan altında yer alan orta riskli ve çok riskli puanlar olumsuz sonuç doğurabilmektedir. Eğer ki bu riskli puanda yer alıyorsanız kredi kartı alarak on iki ay taksit taksit ödeyebileceğiniz nakit avans çekebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurularınızı bankalar ile yapabilirsiniz. Günümüz teknoloji çağında tek bir tık ile birlikte kredi başvuru formunuzu gönderebilir ve sonuç bekleyebilirsiniz. Ayrıca bankalara giderek detaylı bilgileri yetkili personelden alabilir ve geliriniz doğrultusunda sizlere sunulan özel kredi tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Hangi krediyi alacağınıza karar verirken mutlaka tüm bankaların şartlarını ve faiz miktarlarını okumayı ve araştırmayı unutmayın. Ayrıca kredi ödemelerinizi düzenli yapmayı ihmal etmeyiniz ki kredi notunuz yüksek olabilsin.

Bankalar ile ilgili genel duruma göz atmak için ”Güncel İhtiyaç Kredisi, Bankalarda Son Durum?” yazımıza göz atabilirsiniz.

En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

 Türkiye’de birçok bankta tarafından kredi imkanları sunulmaktadır. Peki en uygun kredi nasıl alınır? Bunun için öncelikle hangi krediyi almak istediğinizi bilmeniz ve hemen ardından banka araştırması yapmanız gerekmektedir. Birçok banka tarafından değişik faiz oranlarında müşterilerine kredi imkanları sunulmaktadır. Örneğin 24 ay vade ile 20.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi alacağımızı varsayarsak; 

ING BANKASI: %1,49 Faiz oranı uygulamaktadır.(yayın tarihindeki oran) Bu durumda geri ödenecek miktar 24,872,80 TL’dir.

İŞ BANKASI:%1,50 Faiz oranı uygulamaktadır. (yayın tarihindeki oran) Bu durumda geri ödenecek miktar 24,906,88 TL’dir.

GARANTİ BANKASI: %1,84 Faiz oranı uygulamaktadır. (yayın tarihindeki oran) Bu durumda geriye 26,080,80 TL’dir.

Kripto Paralar Üzerine Kazançları İncelemek için ”Kripto Para” Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

Hangi Banka Kredi Verir?

 Ülkemizde hemen hemen güm bankalar kredi vermektedirler. Fakat sizler bu kredileri almak için birtakım koşulları karşılamak zorundasınız. Sizler bankaların sizlere sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak için öncelikle kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Bunun dışında mal varlığınızın yüksek olması ve prestijli bir kefil bulmanız sizin için muazzam olacaktır.

En Uygun Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

En uygun krediyi hangi banka veriyor sorusunun cevabı bu araştırmayı yaptığınız süreçte farklılık gösterebilir. Bazen bir banka diğerini geçmiş, yada özel müşteri oranı vermiş olabiliyor. En güncel banka kampanyaları ve kredileri için ”Krediler” kategorimizi inceleyebilirsiniz.  Aşağıda yer alan bankaların sitelerinde de araştırma yapabilirsiniz.

 • ING
 • YAPI KREDİ
 • AKBANK
 • GARANTİ 
 • İŞ BANKASI
 • VAKIF BANK
 • TEB
 • ZİRAAT BANKASI
 • HALK BANK
 • QNB FİNANSBANK
 • ZİRAAT KATILIM
 • ICBC
 • DENİZ BANK
 • FUGA
 • BURGAN BANK
 • ŞEKERBANK
 • HSBC

Evde yapılacak işler ile ilgili bilgi almak için Ev İşleri’‘ kategorimizi inceleyebilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisidir?

 Herkes ihtiyaçları doğrultusunda belirli miktar kredi almak ister. Kimi kişiler lüksüne lüks katmak, kimileri yatırım yapmak, kimileri ise borçlarından kurtulmak için kredi çekmektedirler. Peki en kolay hangi banka kredi vermektedir. Aslında tüm bankalar için durum aynıdır. Tüm bankalar kredi notlarınıza ve gelir düzeylerinize göre kredi vermektedir. Bankaların bazı dönemde kredi notlarında esneme yaptıkları, yada maaş müşterilerine kolaylık gösterdikleri oluyor.

Kredi Almak İçin Sigorta Şart Mı?

 Kredi almak için kesinlikle şartlar arasında sigortalı olmanız ile ilgili bir durum söz konusu değildir yani kısmen değil. Bazı bankalar bunu şart koşuyor. Ama tüm kredi işlemlerinde olduğu gibi kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalı olsanız da olmasanız da bu imkandan yararlanamayabilirsiniz. 

Konut Kredisi Almak İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gereklidir?

 Büyük miktarlar için en az üç aylık sigortalı olmanız beklenebilir elbette. Sigorta başlangıcı üzerinden üç ay geçmiş olmalıdır ve bu üç devam etmelidir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra büyük miktarlar için şahsi gelirinizden ziyade hane yani ailenizdeki aynı yerde yaşayan kişilerin gelirleri toplamı hesaplanır. Ayrıca kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir.

Daha fazla proje fikirleri için ”En İyi İş Fikirleri Neler?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Kefille Kredi Çıkar Mı?

 Bankalar kendilerini güvence altına almak için sizlerden kefil bulmanızı isteyebilir. Borcunuzu ödeyemediğiniz taktirde tüm borcu kefiliniz ödemek zorunda kalır. Bu yüzden kesinlikle kefillik yapmadan önce iyice düşünmenizi önermekteyiz. Kefille kredi çıkma olasılığı çok daha fazladır. 

Askeri Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir 2021?

 Askeri ücret günümüzde en az 2800 TL dolaylarına yükselmiş bulunmaktadır. Peki bu kadar geliri olan bir birey ne kadar kredi çekebilir? Askeri ücret ile birlikte gelir düzeyiniz hesaplanarak belirli bir miktar kredi çekmeniz mümkündür. Vadeli olarak ta çekebildiğiniz bu kredi 13,000 Türk Lirasından 38,000 Türk Lirasına kadar artabilmektedir. Unutmayın askeri ücretli dahi olsanız kredi puanınız yüksek olmalı ve bazı durumlarda kefil ihtiyacı duyabilirsiniz.

Sigortasız Birine Kredi Çıkar Mı?

Elbette, sigortasız bireylerde kredi kullanabilir. Fakat bunun için iyi bir kredi notunuzun olması gerekmektedir. Bazı krediler bu durumdan muaf olmakla birlikte sigortalı olmanızın yanı sıra sizlerden kefil dahi istenebilir. Bu krediler arasında en başta konut kredisi yer almaktadır. Konut kredisi bildiğiniz üzere yüksek bir meblağ olmasından dolayı kolaylıkla alınmamaktadır. Ayrıca kredi notunuz düğün ise de kredi çekebilmeniz için bazı bankalar sizlerden en az üç aylık sigortanız olmasını arzu edebilirler. 

Bankalar Kaç Kredi Notuna Kredi Veriyor?

Bankalardan kredi alabilmek için kredi notumuz kaç olmalıdır? Bankalar  kaç kredi notuna kredi vermektedirler? Bankalardan kredi çekmek için 1-1900 arası da yer alan kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. 1100 ve altında yer alan grup sıkıntı yaşayabilirler. Fakat inceleme sonrası uygun görülür ise maaş durumuna göre kredi sahibi olurlar. 1100 üzeri notu olan kişiler ise kolaylıkla kredi alabilirler. 

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir