Günümüz teknoloji çağı olması nedeniyle internet üzerinden bir çok yöntemle ek kazanç sağlayabilir hatta mesleğimiz haline dahi getirebiliriz. İnternetten para kazanmamız için bir çok yol vardır. Bunlardan birisi de kuşkusuz web sayfası veyahut kendi bloğumuzu kurmaktır. Bloğumuzu kurarak ve azmin zaferi denilecek şekilde azimli çalışırsak eğer ayda en az 500-800 TL para kazanabiliriz, hatta şöyle diyelim günde 1000 kişinin ziyaret ettiğini düşünürsek eğer ayda en az 350-400 TL bloğunuz aracılığıyla kazanabilirsiniz.

Blog Yazarlığı Nedir?

Blog yazarlığını aslında makale yazarlığı veyahut editörlük diye de kişiselleştirebiliriz. Önemli olan olay her işte olduğu gibi yapılan işten ibarettir. Blog yazarlığı hali hazırda bulunan bloglara içerik girmektir. Blog yazarlığı konusunda elbette ki dikkat edilesi ve oldukça yüksek derecede önem arz eden konular da mevcuttur. Blog yazarları tarafından SEO yani arama optimizasyonu konusu yakından takip edilmeli ve bilinmelidir.

Blog İle Para Kazanmak Mümkün Mü?

Evet günümüzde blog ile para kazanmak mümkün olduğu gibi sıkça tercih edinilen bir kazanç yöntemidir. Pek fazla çaba harcamayarak para kazanma yolu gibi gözükse de hatta kesinlikle öyle değildir ve arka planda bir çok detay ve ilgi alaka istemektedir. Blog ile para kazanmanız için ayrıca sadece bloğu açmanız yetmiyor. Bloğu açmanızın yanı sıra düzenli olarak içerik girmeli, reklamlar almalı ve hatta sponsorluklar dahi almanız gerekebilmektedir. Ayrıca bloğunuza sosyal medya hesapları da açarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Devlet Teşvikleri Üzerine Detayları İncelemek için ”Devlet Teşvikleri (Hibe) Nedir? Nasıl Alınır?” Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

Blog İle Nasıl Para Kazanılır?

Blog ile para kazanmanız için öncelikli olarak SEO uyumlu ve öne çıkabilecek bir blog kurduğunuza emin olmalısınız. Ardından sürekli ve düzenli olarak içerikler girmeli ve abonelikler kazanmanız gerekmektedir. Blog için tekil 100 ziyaretçi olmasındansa 25-50 tane aboneniz olması her daim daha iyidir. Bundan dolayı ilgi çekici içerikler ve gündelik içerikler eklemelisiniz. Ayrıca bloğunuz sürekli olarak kendini yenilemeli ve günümüze ayak uydurmalıdır yani güncel olmalıdır. Adsense ile birlikte bloğunuza reklamlar alabilirsiniz ve bu sayede para kazanabilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra sponsorlu reklamlar ve reklam firmalarından da reklamlar elde edebilirsiniz. Bu sayede para kazanabilirsiniz.

Evden çalışmak, evde para kazanmak hakkında bilgi edinmek için ”Evde Yapılacak İşler” yazımıza göz atın.

Blog Nasıl Kurulur?

Evet bizler sizlere blog hakkında detaylar verdikçe ufak ufak aklınıza yattığını ve nasıl kurabileceğinizi düşündüğünüzü hissediyoruz. Blog kurabilmeniz için bir kodlama bilmenize dahi gerek yok diyebiliriz. Bloğunuzu dilerseniz Blogger gibi bir aracılık yapan blog firması ile tamamen ücretsiz kurabilir yada WordPress gibi bir sağlayıcı ile kurabilirsiniz. Tüm bunların ikisinden de kurarken kesinlikle kendinize özel domain almanızı öneririz. Bunun yanı sıra eğer ki WordPress ile kuracak olursanız kesinlikle iyi ve kaliteli bir Hosting hizmeti satın almanızı ayrıca detaylı bir derecede SEO desteği almanızı öneriyoruz.

İyi Bir Blog Makalesi Nasıl Olmalı?

  1. Özgün Olmalı- İyi bir blog yazısı kesinlikle özgün olmalı. Blog makaleniz özgün olmadığı taktirde bloğunuz Google tarafından spama düşer hatta bununla kalmayabilir yasal olarak da dava yiyebilirsiniz. Bu davalar sizler için oldukça ciddi maddi kayıplar yol açabilir.
  2. SEO Uyumlu Olmalı- Bloğunuzun öne çıkması için bloğunuz kesinlikle SEO uyumlu makalelerden oluşmalıdır.
  3. 100-700 Kelime Olmalı- Etkili bir blog yazısı 100-700 kelimeden oluşmaktadır.
  4. Anahtar Kelimeler Doğru Kullanılmalı- Anahtar kelimeler kesinlikle düzgünce kullanılmalı ve bu sayede etkili makale oluşturulmalıdır.
  5. Sıkıcı Olmamalı- Sıkıcı bir metin asla okunmamaktadır bundan dolayı kesinlikle sıkıcı metinden kaçınmalısınız.

E-Ticaret ile ilgili bilgi edinmek, ve başarılı E Ticaret nasıl yapılır öğrenmek içi hemen ”E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?” içeriğimize göz atın.

Blog İle Ayda Ne Kadar Kazanılır? Blog İle Para Kazanmak Zor Mu?

Bloğunuz ile birlikte aylık olarak vermiş olduğunuz emek doğrultusunda para kazanırsınız. Eğer ki bayağı çaba sarf eder ve her gün düzenli içerik girerseniz ayda en az 500-1000 TL para kazanabilir biraz daha az ama SEO uyumlu blog kurarsanız aylık 150-400 TL kazanabilirsiniz. Aynı zamanda blog ile birlikte para kazanmak özverili olduğunuz sürece kesinlikle zor değildir.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

One Reply to “Blog ile nasıl para kazanılır?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir