Özellikle ev hanımlarını ve evde canı sıkılan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile birlikte karşınızdayız. Evindeki işleri yaptıktan sonra sıkılan becerikli ve yetenekli ev hanımları el işleri yapıp satarak para kazanabilirler. Evet doğru duydunuz bir çok yöntem gibi el işi ile de evde para kazanmanız ve zamanınızı verimli kullanmanız mümkündür.

El İşi Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Evet evinizde el işi yaparak para kazanmanız mümkündür. Çoğu ev hanımı evde canları sıkıldığı için el işi, çeyiz gibi şeyler yapmaktadır. Bir kısmı bunu satıyorken, bir kısmı ise bunu satarak para kazanacağını bilmiyor. Evde el işi yaparak para kazanabilecek olduğunuz gibi elbette para kazanmak için birkaç yöntemi bilmeniz gerekmektedir. Evde yapmış olduğunuz el işlerini sosyal medya hesapları açarak, e-ticaret siteleri kurarak satabilmeniz oldukça mümkünüdür. Biz internetle uğraşamayız derseniz de el işlerinizi sizlere en yakın tuhafiye ve satış noktası gibi yerlere belirli fiyattan bırakarak komisyon ile sattırabilirsiniz.

Daha fazla firma ve proje ve içerik içinEv İşleri” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Evde Hangi El İşleri İle Para Kazanılır?

Evde el işi yaparak para kazanabilirsiniz. Evde en çok para kazandıran ve en değerli el işleri nelerdir sizler için derledik. İşte evde el işi yapmanız için sizlere tavsiyeler;

  1. Örgü ile birlikte kıyafet veyahut çanta örme,
  2. Evde en çok kazandıran bir diğer el işi fikri ise iğne oyası örgüsüdür.
  3. Evinizde liflerinizin kenarlarını süsleyerek veyahut direkt lif örerek de güzel para kazanabilirsiniz.

Örneklerden anlayacak olduğunuz gibi evinizde para kazanmak için belirli bir çabayı sarf etmek gerekli. Diğer tüm işlerde olduğu gibi bu işten de ne kadar çaba ve zaman sarf ederseniz o kadar para kazanabilirsiniz.

Evde El İşi Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanılır?

Evet evde işlerinizi hallettikten sonra belirli bir özen ile birlikte el işleri yaparak para kazanmanız mümkündür. Her işte olduğu gibi el işi yaparak para kazanmak konusunda da aylık ne kadar getirisi olduğu merak konusudur. Aslında bu miktarı net bir miktar olarak veremeyiz. Bu miktar sizlerin göstermiş olduğu çaba, özen ve harcamış olduğu zaman doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Sizlere aylık olarak bir kazanç verecek olursak da yapmış olduğumuz araştırmalar doğrultusunda tespitlerimiz üzerine eğer tuhafiye üzerinden satış yaparsanız aylık en az 300-1500 TL arası, E-Ticaret ile satış yaparsanız aylık en az 500-5500 TL kazanabilirsiniz. Ama her zaman dediğimiz gibi bu miktarlar sizlerin çabasına göre değişiklik, artış yada düşüş gösterebilmektedir.

Kendi işinizi kurmaya bayilik alarak başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ”Bayilik Nedir? Nasıl Alınır?” yazımıza göz atın.

En Çok Kazandıran El İşleri Nelerdir?

Her zaman dediğimiz gibi evden para kazanırken, ek kazanç sağlarken harcamış olduğunuz özveri ve çaba yüksek derecede önem arz etmektedir. Evinizde el işi ile para kazanırken en çok kazandıran el işi nedir sorusu kuşkusuz tüm yapanların aklına gelmektedir. Yapmış olduğumuz araştırmalar doğrultusunda en çok kazanan el işi iğne oyası diyebiliriz. Bunun sebebi fiyatının pahalı olmasından ziyade piyasada oldukça fazla kendine yer edinmesi ve çokça satılmasıdır.

E-Ticaret İle El İşi Nasıl Satılır?

E-Ticaret ile birlikte yaptığınız el işlerini daha yüksek kitleye pazarlayabilir ve daha yüksek satış oranı yakalayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz el işlerini e-ticaret ile birlikte satmak için dilerseniz sosyal medya hesaplarınızı kullanabilir, dilerseniz de shopify ve benzeri platformlar kullanarak sitenizi yapabilirsiniz. Sitenizi yaparken SEO uyumlu olması satışlarınızı yüzde 200 denecek derecede artıracaktır. Ayrıca bunların yanı sıra e-ticaret ile satmak isterseniz dolap, letgo gibi platformlarıda kullanabilirsiniz.

Sizde evde yaptığınız işleri yorum olarak paylaşabilir, daha fazla kişiye imkan yaratabilirsiniz.

Diğer Kategorilerimize de göz atın;

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramFacebookTwitterYouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Ads

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir